Kayseri Yemekleri

Kayseri'nin bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Kayseri yemekleri nedir?, Kayseri'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Kayseri'de Ne Yenir?

Kayseri’de Ne Yenir?

İç Anadolu’nun parlayan yıldızı, yöresel lezzetlerin ilk durağı Kayseri’ye yolunuz düşerse, mutlaka tatmanız gereken lezzetleri yalnızca bizler değil, sizler de hemen saymaya başlayabilirsiniz. Pastırmasından sucuğuna, mantısından pirzolasına kadar bilmeyen tatmayan olmaz bu lezzetleri.
Yalnızca pastırma sucuk değil, farklı yöresel lezzetleriyle de ünlü Kayseri’de bulabileceğiniz pek çok yemek çeşidi sizleri hayran bırakacak.

Kayseri Mantısı’nı Kayseri’de Yemek Gerekiyor, Elbette Seçebilirseniz
Türkiye’nin meşhuru Kayseri Mantısının, bilinen tariflerinin çok daha fazlasını bulabileceğiniz yegane yerdir Kayseri. Mantı yemeden kimsenin dönmediği Kayseri’de mantının onlarca çeşidi arasında seçim yapmanız oldukça zor. Yoğurtlu özel sosla servisi de bir harika. Bir kaşığa tam kırk çeşidini sığdırabilen Kayserili lezzet ustalarını tebrik etmek gerekiyor.

Pastırma Denince Kayseri, Kayseri Denince Pastırma
Pastırmanın marka şehri Kayseri’den pastırma almadan dönmek olmaz. Kent merkezinde bulabileceğiniz pek çok dükkan, sizlere bu eşsiz lezzeti tadarak almanız için en uygun yerlerden. Almadan dönmeyin, ancak Kayserililerin de dediği gibi, pastırmanın pastırma olması için Erciyes’in ayazını, rüzgarını yemesi gerekiyor. Çemenli bu lezzetin kokusu herkesin hoşuna gitmese de tadını sevmeyen yok gibi.

Kıymalı Yağlama
Anadolu’nun pek çok yöresinde olduğu gibi Kayseri de özellikle et yemeklerinin ağırlıklı olarak tüketildiği yörelerimizden. Kat kat lahmacunu andıran Kıymalı Yağlama, mayalı hamurların ince ince açıldığı ve özel kıymalı sosun üzerine sürülerek hazırlandığı farklı bir yemek türüdür. Üst üste konularak üzerine sarımsaklı yoğurt dökülerek servis edilen çok farklı bir lezzet.

Kayseri Usulü Kebap, Pehli
Yörede yetiştirilen koyun ve kuzuların kaburga bölgesindeki ete verilen ad olan Pehli, dövülmemiş pirzolaların, patlıcan, soğan, domates ve biberlerle buluşup bir arada pişirildiği enfes bir yemektir. Yaz aylarında yörenin en lezzetli etleri ve sebzeleriyle birlikte hazırlanır ve servis edilir.

Pirzolada Sınır Tanımayan Lezzet, Fırın Ağzı
Kayseri’nin kendine has lezzetlerinden biri de Fırın Ağzı’dır. Pirzola ile yapılan yemek için tepsiye dizilen pirzolalar üzerine konan kuyruk yağı, domates, biber ve baharatlarla birlikte fırına verilir. Fırından çıkan kokuyla doymaya başlayacağınızın garantisini verebileceğimiz bu enfes tadı mutlaka denemelisiniz.

Kayseri Uydu Görüntüsü

Şuanda Kayseri iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Kayseri İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Kayseri ilçelerini ve Kayseri köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Kayseri Uydu Haritası

Yandex Kayseri Uydu Haritası

Kayseri Parsel Sorgula

Kayseri iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Kayseri Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Kayseri lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 28-2-2024

Kayseri iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Kayseri iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Kayseri Resimleri
Kayseri il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Kayseri Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Kayseri plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.