Burdur Yemekleri

Burdur'un bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Burdur yemekleri nedir?, Burdur'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Burdur'da Ne Yenir?

Burdur’da Ne Yenir?

Yolunuz Burdur’a düştüyse ya askersiniz ya da asker ziyaretinde. Ne amaçla olursa olsun Burdur’da olmak aynı zamanda çok özel lezzetler tatmanızı sağlayacaktır.
Anadolu’nun bu küçük ili, gerek kültürel değerleri ve gerekse yemek kültürüyle diğer illerden kendini ayırır. Burdur’da yenmesi gereken pek çok eşsiz lezzet var. Ancak yemeden ayrılmamanız gerekenleri yazmadan geçemedik.

Burdur’a Özel Lezzet, Burdur Şiş
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin şiş kebaplarını andırsa da, daha küçük ve yöresel etlerin lezzetiyle çok farklı bir şiş ziyafetine hazır olun. Bir buçuk söyleyin, sonra yeniden bir buçuk daha isteyeceksiniz. Çünkü o derece lezzetli. Şişlere takılan köftelik kıyma gün öncesinden özel olarak hazırlanır, içerisine sadece tuz ve az miktarda kuzu kuyruk yağı ilave edilir. Dinlenen etler, çöp şişlere takılarak kömür alevinde pişirilir. Burdur’a özel pidelerin arasında ikram edilen Burdur Şiş, yanında sunulan mevsim salatası ve yayık ayranıyla çok doyurucu bir lezzet alternatifi.

Testi Kebabı Burdur’da Başka Güzel
Özellikle kuzu kaburgasının yağlı kısmı kuşbaşı doğranarak testinin içine atılır. Mevsime göre eklenen yöresel sebzeler, patates, biber, domates, patlıcan küçük küçük doğranarak kuşbaşı etlerle buluşur. Ateşe oturtulan testinin ağzı bağlanır. Pişince kırılan testiden çıkan lezzet parmaklarınızı yedirir.
Ceviz Ezmesi Yenir ve Hediye Olarak Alınır
Ceviz ve irmikle yapılan bu tatlının hem hazırlanışı hem de sunumu harika. İrmikle dövülmüş ceviz hazırlanan şerbetle karıştırılır, tepsiye yayılır ve baklava dilimi şeklinde kesilerek servis edilir.

Burdur Uydu Görüntüsü

Şuanda Burdur iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Burdur İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Burdur ilçelerini ve Burdur köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Burdur Uydu Haritası

Yandex Burdur Uydu Haritası

Burdur Parsel Sorgula

Burdur iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Burdur Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Burdur lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 7-12-2023

Burdur iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Burdur iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Burdur Resimleri
Burdur il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Burdur Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Burdur plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.