Kocaeli Yemekleri

Kocaeli'nin bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Kocaeli yemekleri nedir?, Kocaeli'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Kocaeli'de Ne Yenir?

Kocaeli’de Ne Yenir?

Marmara Bölgesi’nin hareketli şehirlerinden ve ülkemizin en hızlı büyüyen kentlerinden biri olan Kocaeli’de, diğer bir adıyla İzmit’te turistik mekanları gezerken aynı zamanda zengin lezzet kültürünün sunduğu eşsiz tatları bulabilirsiniz. Sapanca Gölü’nden, Hereke’ye kadar uzanan pek çok doğa harikasını gezerken yörenin el sanatlarına ve maharetli ustaların hazırladığı lezzetlere konuk olabilirsiniz.

Mutlaka gezmeniz gereken Sapanca Gölü’nün muhteşem manzarasını seyrederken gölün etrafındaki tarihi mekanlarda konaklamanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Adını Yemesindeki Zahmetten Alan Pişmaniye Sizleri Pişman Etmez
Kocaeli’ne özgü bu lezzeti tatmayan bilmeyen yoktur. Bilinirliğini biraz da yol kenarlarındaki satış yapan dükkanlara borçlu olan pişmaniye, Kocaeli’nin en iyi hediyelikleri arasında ilk sırada yer alıyor. İnce tel tel açılan pişmaniyenin en bol ve farklı çeşitlerini Kocaeli’de bulmanız mümkün. Çikolatalısının tadına bayılacağınızı şimdiden söyleyebiliriz.

Açlığınızı En İyi Ciğceli Kavurmayla Giderebilirsiniz
Kocaleli’ne özgü bu farklı kavurma yemeği, kuşbaşı etlerden hazırlanan kavurma, bulgur pilavıyla buluşur. Bu yemeğin en ilginç yanı ise kavurmanın üzerine süt kaymağının eritilerek dökülmesidir. Hem farklı hem de doyurucu bir lezzet için Ciğceli kavurma iyi bir tercih olabilir.

Kocaeli’de Tüm Anadolu’nun En Hafif Keşkeği Pişiyor
Anadolu’da düğün denince akla gelen ilk yemek olan keşkek pek çok yörede bilinen ve bolca pişirilen yemekler arasındaki yerini kimseye bırakmıyor. Ancak Kocaeli’de keşkek için sığır eti yerine tavuk kullanılıyor. Hem daha farklı hem de daha hafif bir keşkek için tavuklu keşkek çok iyi bir lezzet sunuyor.

Tatlılarının Meşhuru Höşmerim
Kocaeli’nin bir diğer meşhur tatlısı olan Höşmerim, un ve peynirle yapılan bir tatlıdır. Yöreye özel tuzsuz peynirlerin maharetli ellerde un ve yağla buluştuğu bu tatlının üzerine dökülen şerbetle tatlandırılıyor.

Kocaeli Uydu Görüntüsü

Şuanda Kocaeli iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Kocaeli İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Kocaeli ilçelerini ve Kocaeli köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Kocaeli Uydu Haritası

Yandex Kocaeli Uydu Haritası

Kocaeli Parsel Sorgula

Kocaeli iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Kocaeli Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Kocaeli lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 28-2-2024

Kocaeli iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Kocaeli iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Kocaeli Resimleri
Kocaeli il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Kocaeli Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Kocaeli plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.