Kırklareli Yemekleri

Kırklareli'nin bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Kırklareli yemekleri nedir?, Kırklareli'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Kırklareli'de Ne Yenir?

Kırklareli’de Ne Yenir?

Tarihi mekanları, doğa turizmine sunduğu sayısız doğal güzellikleriyle Kırklareli, karavan, kamping, av ve doğa sporlarına gönül verenlerin yoğun olarak tercih ettiği şehirlerimiz arasında yer alıyor. Tarihin canlı tanıklığını yapabileceğiniz Kırklareli’de antik dönem, ortaçağ, Bizans ve Osmanlı eserlerini bir arada bulabilirsiniz. Sadece tarihiyle, doğal güzellikleriyle değil, lezzetleriyle de gittiğinize değecek.

Kırklareli’ne gidip de gezmeden ve gezerken eşsiz lezzetlerini tatmadan dönmemeniz gerekenleri sizler için hazırladığımız yazımızı dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Kırklareli’nde Izgara Köfte ve Koyun Yoğurdu Meşhur
Kırklareli ızgara köftesinin tadına doyum olmaz lezzetinin yanında sunulan meşhur koyun yoğurdunu mutlaka tatmalısınız. Bilinen yoğurtların aksine çok daha kıvamlı olan yoğurdun kaymağına inanamayacaksınız.

Bıldırcın Kağıt Kebap
Doğanın sunduğu pek çok güzelliğin yanında av hayvanlarıyla yapılan yemekleriyle ünlü Kırklareli’de bıldırcın kağıt kebap farklı lezzetler denemeyi sevenler için biçilmiş kaftan. Bıldırcıların tereyağında kızartıldıktan sonra yöresel sebzeler eşliğinde fırınlandığı bu  lezzet denemeye değer.

Kırklareli’de Hardaliye İçilir
Hardaliye, yöreye özgü üzümlerin, vişne, ayva yaprağı ve kırılmış hardal tohumlarından elde edilen içeceğidir. Hardal tohumlarının kullanılması üzüm suyunun alkol oluşturmasına izin vermez. Farklı mayhoş tadıyla denemeniz gereken çok farklı bir içecektir.

Peynirin Çok Farklı Çeşitlerini Bulabilirsiniz
Kırklareli tarım ve hayvancılığın sunduğu hemen tüm ürünlerini en taze ve lezzetlilerini bir arada bulabileceğiniz şehirlerimizden. Meşhur koyun peynirlerinden satın almayı unutmayın.

Kırklareli Uydu Görüntüsü

Şuanda Kırklareli iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Kırklareli İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Kırklareli ilçelerini ve Kırklareli köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Kırklareli Uydu Haritası

Yandex Kırklareli Uydu Haritası

Kırklareli Parsel Sorgula

Kırklareli iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Kırklareli Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Kırklareli lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 7-12-2023

Kırklareli iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Kırklareli iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Kırklareli Resimleri
Kırklareli il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Kırklareli Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Kırklareli plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.