Çanakkale Yemekleri

Çanakkale'nin bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Çanakkale yemekleri nedir?, Çanakkale'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Çanakkale'de Ne Yenir?

Çanakkale’de Ne Yenir?

Bir tarih kapatıp, destansı bir tarih açan kahramanların ebedi mekanına, merhametin yıkılmayan, yıkılmayacak son kalesine Çanakkale’ye yolunuz düşerse, şehitlerimizin ebediyete uzanan destanlarını dinleyerek yapacağınız ziyaretinizin sizlere çok farklı duygular yaşatacağına emin olabilirsiniz. Ne satırlar yeter onları anlatmaya ne de bu internet sayfaları...  
Tüm dünya tarihine, adını altın harflerle yazdıran kutlu mücadelenin kahramanlarına ev sahipliği yapan Çanakkale, aynı zamanda çok farklı yemekler ve sunduğu tatlarla da ülkemizin en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Her yurttaşımızın mutlaka ziyaret etmesi gereken mekanlarından belki de ilki Çanakkale’dir.

Deniz Ürünlerinde Marka Lezzetler Bulabilirsiniz
Denizin tüm mahsullerinin sergilendiği balık lokantalarında hem taze hem de lezzetli balıkları denemelisiniz. Ancak yaz aylarında sardalye balığını öneririz. Yörenin en bol balığıdır. Her mevsim bulabilirsiniz. Soslu olarak hazırlanan sardalyelere, limon ve soğan eşlik eder. Tadı harika sardalyeyi es geçmeyin.

Türkiye’nin En Meşhuru, Ezine Peyniri
En meşhur peynirimiz olan Ezine Peyniri, yöresel olarak hazırlanan koyun ve keçi sütlerinden imal ediliyor. Ezine ana yolu boyunca uzanan peynir dükkanlarında, gerçek kalitede ve eşsiz lezzetteki peynirlere ulaşabilirisiniz. Bu peynirden mutlaka tatmanızı öneriyoruz.  

Helvanın Peynirlisi Olur mu Demeyin, Peynir Helvası Yiyin
Çanakkale çarşısında pek çok dükkanda satın alabileceğiniz peynir helvası, diğer helvalara pek benzemez. Bu hafif ve hoş bir tada sahip tatlıyı beğenmeyen yoktur. Çanakkale’nin yöresel tatlılarından en bilineni Peynir Helvası’dır.

Yolunuz Bozcaada’ya Düşerse Çavuş Üzümünü Unutmayın
Bozcaada’da yetiştirilen lezzetli sofralık üzümü Çavuş Üzümü, iri taneli ve yumuşaktır. Hasadı Ağustos, Eylül ayları arasında yapılan Çavuş Üzümünü tatmak için, bu tarihlerde Çanakkale’ye yolunuz düştüğünde sakın unutmayın. Hem tadına hem de lezzetine doyum olmayan meşhur üzüm çeşitlerinden biridir.

Çanakkale Uydu Görüntüsü

Şuanda Çanakkale iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Çanakkale İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Çanakkale ilçelerini ve Çanakkale köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Çanakkale Uydu Haritası

Yandex Çanakkale Uydu Haritası

Çanakkale Parsel Sorgula

Çanakkale iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Çanakkale Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Çanakkale lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 21-6-2024

Çanakkale iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Çanakkale iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Çanakkale Resimleri
Çanakkale il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Çanakkale Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Çanakkale plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.