Nevşehir Yemekleri

Nevşehir'in bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Nevşehir yemekleri nedir?, Nevşehir'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Nevşehir'de Ne Yenir?

Nevşehir’de Ne Yenir?
Peribacalarıyla meşhur Nevşehir, konuklarını eşsiz tarihi ve doğal güzellikleriyle ağırlarken, yöresel lezzetleriyle de gerçek misafirperverliğin aynı zamanda iyi doyurulmasıyla mümkün olabileceğinin en güzel örneklerini bulabileceğiniz kentlerimizden biri.

Tarihi çok eskilere dayanan bu sıra dışı mekanların hem sabahı, hem de akşamı bir başka güzellikte. Kapadokya’da efsanelerin izlerini balon turlarıyla keşfederken, Göreme’de rahipler ve rahibeler manastırlarını gezip, saklı cennetlerin bulunduğu Ihlara Vadisi gezisinden sonra lezzetlere ancak sıra gelebiliyor.

Meşhur Ağpakla, Aslında Çok İyi Bildiğimiz Yemeğin Nevşehircesi
Kuru fasulyeye Nevşehir’de verilen ad Ağpakla, kuru fasulyenin çömlekte ve kemikli etlerle pişirildiği için diğer tüm yörelerden kendini ayırıyor. Çok daha yoğun ve daha lezzetlisini inanın bulabilmeniz çok zor. Yanında turşu istemeyi unutmayın.

Nevşehir’de Lezzet Çömlekle Başlar Çömlekle Son Bulur, Çömlekte Nohutlu Yahni
Koyun etinin salça ve soğanla kavrulduğu, içine önceden ıslanmış nohutların eklenerek çömlekle buluştuğu bu güzel lezzetin tadına mutlaka bakmalısınız. Özellikle yöresel yemekler bulabileceğiniz konakları öneriyoruz.

Tandırda Hazırlanan Gendime Çorbası
Salça ve soğanlar tereyağında kavrularak, içine eklenen yarmayla kavrulmaya devam ediliyor. Yörede kurutulan kemikler çömleğin altına konarak üzerine hazırlanan iç dökülür ve üzeri alıncaya kadar su çekilir. Çömlek ağzı kapatılarak tandıra verilir. Çıkan lezzetin hem tadı hem de kokusu sizi doyurmaya yetiyor.

İçinizi Isıtacak Sütlü Çorba
Nevşehir’in yöresel tatlarından biri de sütlü çorbadır. Hem yapımı kolay, hem de lezzeti güzel olan bu çorba, bulgur ve sütle hazırlanır. Kavrulan bulgura eklenen sütle birlikte kaynatılarak çorbanın olmazsa olmazı tuz eklenerek, sıcak sıcak servis edilir.

Nevşehir Uydu Görüntüsü

Şuanda Nevşehir iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Nevşehir İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Nevşehir ilçelerini ve Nevşehir köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Nevşehir Uydu Haritası

Yandex Nevşehir Uydu Haritası

Nevşehir Parsel Sorgula

Nevşehir iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Nevşehir Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Nevşehir lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 7-12-2023

Nevşehir iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Nevşehir iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Nevşehir Resimleri
Nevşehir il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Nevşehir Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Nevşehir plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.