Bilecik Yemekleri

Bilecik'in bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Bilecik yemekleri nedir?, Bilecik'te ne yenir birlikte inceleyelim.

Bilecik'te Ne Yenir?

Bilecik’te Ne Yenir?

Bilecik, halkı hamur işlerinde lezzetin ustasıdır. Yöresel yemeklerin ve alışkanlıkların günümüzde de devam ettiği ilimizde, yaşayan halkın bir bölümü damak zevkine o kadar düşkündür ki kendi ekmeğini kendi pişirir.
Pide, hodalak, bükme fırınlarda hala pişirilmeye devam eden ekmek türlerinin başında gelir. Sadece hamur işleriyle değil, farklı ve lezzetli yöresel tarifleri alabileceğiniz pek çok mekanda sunulan güler yüzlü hizmet sizleri bekliyor.

Nohutlu Mantı’yı Tarihi Konaklarda Yemelisiniz
Bilecik nohutlu mantısı, bilinen mantı tarifleri gibi başlasa da suda haşlanmaz, önce fırınlanır sonra tavuk suyu eklenerek tekrar fırına verilir. Kayseri mantısı gibi içinde kıyma yerine aynı büyüklükte, haşlanmış, ezilmiş ve karabiberle karıştırılarak elde edilen harika karışım eklenir. Tereyağı ve kırmızı biberle şölene dönüşen soslarla sunulan mantının tadına bakmadan Bilecik’ten ayrılmayın.

Bıldırcın Kebap Yemek İçin Sıranızı Bekleyin
Bilecik’te özellikle otantik mekanlarda bulabileceğiniz, bıldırcın kebap, bıldırcınların tencerede pişirilmesinin ardından, fırın için hazırlanan patates, domates ve biberlerin eşlik ettiği tepside fırına verilir. Nar gibi kızarmış bıldırcınlar bakır tabaklarda sizlere sunulması için sıranızı beklemeniz gerekiyor.

Büzme Tatlısı
Anadolu’nun pek ço yöresinde karşılaşabileceğiniz büzme tatlısı Bilecik’te maharetli ellerde eşsiz bir lezzete dönüşüyor. İnce ince açılan yufkalara biraz nişasta gezdirildikten sonra bol cevizle oklavaya sarılıyor. Sarılan yufka oklava üzerinde büzülüyor ve tekrar tepsiye dizilerek pişiriliyor. Sıcak şerbetle bir araya gelen büzme tatlısı, hindistan ceviziyle süslenerek servis ediliyor. Yemekten sonra ağzınızı tatlandırmak için çok iyi bir alternatif.

Bilecik Uydu Görüntüsü

Şuanda Bilecik iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Bilecik İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Bilecik ilçelerini ve Bilecik köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Bilecik Uydu Haritası

Yandex Bilecik Uydu Haritası

Bilecik Parsel Sorgula

Bilecik iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Bilecik Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Bilecik lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 29-11-2023

Bilecik iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Bilecik iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Bilecik Resimleri
Bilecik il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Bilecik Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Bilecik plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.