Mersin Yemekleri

Mersin'in bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Mersin yemekleri nedir?, Mersin'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Mersin'de Ne Yenir?

Mersin’de Ne Yenir?

Her yeri farklı güzel canım ülkemizin, lezzet kültürüne en fazla marka tatlar sunan illerimizden Mersin’in kendisiyle özdeşleşmiş yemeklerini sizler için sunuyoruz. Mersin yalnızca yemekleriyle değil, aynı zamanda tatlılarıyla da pek çok meşhur lezzete ev sahipliği yapıyor.
Güneyin inci kentlerinden Mersin’e yolunuz düşerse, mutlaka tatmanız gereken lezzetlerin başında, ülkemizin hemen her yerinde bulabileceğiniz tantuni geliyor.

Gerçek Tantuni, Anavatınında Yenir
Mersin’de doğduğu lezzetteki tantuni yemek için bulabileceğiniz pek çok mekan var. Etlerin zırhla kıyıldığı, enfes lezzetteki sebzelerle birlikte kavrularak dürümle sunulduğu tantuniyi turşu ve limonla birlikte yapılan servisini çok beğeneceksiniz. İsterseniz dürüm yerine ekmek arası olarak da isteyebilirsiniz. Yanında mutlaka ayran isteyin. Bol köpüklü özel ayranla birlikte tantuninin en lezzetlisini tatmadan Mersin’den ayrılmayın.
Meşhurlar Mersin’de Sıraya Giriyor, Cezerye de Mersin’e Özel Lezzetlerden
Hafif ve bir o kadar da enerji deposu olan tatlardan biri olan cezerye, hem lezzeti hem de Mersin’den alabileceğiniz en iyi hediyeler arasındaki yerini koruyor. Haşlanmış havuçların, ceviz, şeker ve fıstığın birleşmesinden mamul bu lezzetin üstüne hindistan cevizi serpiştiriliyor. Mersin’de en taze ve lezzetlilerini bulabileceğiniz cezeryeyi kutu kutu hediyelik olarak da almak isteyeceksiniz.

Kebap Tercihiniz Tarsus Kebabı Olsun
Tarsus Kebabı komşu Adana Kebabı’na benzetilir. Ancak aralarında büyük bir fark vardır. Adana kebapta soğan kullanılmaz. Ancak Tarsus Kebabı soğanla yoğrulan kıymanın şişlerde közlenmesiyle oluşur. Her geçen gün yaygınlığı artan bu enfes lezzeti Mersin’de mutlaka tatmalısınız.

Mersin’den Yayılan Lezzet Trendi Fındık Lahmacun
Hem ünü hem de yaygınlığı her geçen gün artan bu lezzeti Mersin’de mutlaka tatmalısınız. Küçük küçük hazırlanan lahmacunlar yanında söğüşler, limon ve ayranla servis ediliyor. Daha az kalori için sunulan küçük boyutlarıyla fastfood’a çok iyi bir alternatif oluşturuyor.

Mersin Uydu Görüntüsü

Şuanda Mersin iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Mersin İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Mersin ilçelerini ve Mersin köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Mersin Uydu Haritası

Yandex Mersin Uydu Haritası

Mersin Parsel Sorgula

Mersin iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Mersin Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Mersin lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 26-9-2023

Mersin iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Mersin iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Mersin Resimleri
Mersin il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Mersin Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Mersin plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.