Aydın Yemekleri

Aydın'ın bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Aydın yemekleri nedir?, Aydın'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Aydın'da Ne Yenir?

Aydın’da Ne Yenir?

İncir diyarı Aydın’a gitmeden neler yemeniz gerektiğini mutlaka öğrenin. Çünkü bilmeden muhteşem lezzetleri kaçırabilirsiniz. Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle Ege’nin incisi Aydın’dayız.

Aydın’ın sadece şehir merkezinin değil, ilçelerinin  de bir birinden lezzetli tatlara ve doğal güzelliklere sahip olduğunu söylemeliyiz. Didim’den Nazilli’ye, Çine’den Yeni Pazar’a kadar tüm ilçeler marka lezzetlere sahip.

Asırlık Lezzet, Halep Köftesi
Osmanlı döneminde Aydın’a konuk olmuş ve bir daha ayrılmadan Aydın’la anılır olmuş meşhur Halep Köftesi ile yemeklere başlamalısınız. Döş etinden hazırlanan kıymalar yoğrularak köfte haline getirilir ve dinlenmeye bırakılır. Dinlenmiş köfteler şişlere takılarak kömür alevinde pişirilir ve Aydın pidelerinin üzerine doğranır. Yöresel lezzetin son durağı kızgın tereyağının kebaba eklenmesiyle sunuma hazır hale gelen Halep Köftesi yanında sunulan Aydın ayranıyla tam anlamıyla bir şaheser. Aydın’ın en eski lokantası olan Hacıoğlu Kebap’ta mutlaka deneyin. Köfteler sadece Aydın merkezde tutulan yemekler değil, özellikle Çine Köftesi ve Teke yarımadasında yapılan köftelerin tadına doyum olmuyor.

Pide Aydın’da Bir Sanat
Aydın Yenipazar, pideleriyle ün yapmış ilçelerinden. Halep pidesi olarak adlandırılan pideler yuvarlak, pidelerde otlu, tahinli, kuşbaşılı ve peynirli çeşitler gerek lezzetleri ve gerekse sunumlarıyla çok özel. Özellikle tahinli pidenin üzerine manda sütü kaymak konuyor. Pide yanında salata beklemeyin fırında soğan tüm salatalara bedel.

Yemeklerden Hemen Sonra Kağıt Kabak Tatlısı
Fırında pişmiş kabak tatlısını ülkemizin hemen her yerinde bulmanız mümkün, ancak Aydın’da bu tatlı, çok ince dilimler halinde, yenilen kebaplardan hemen sonra servis ediliyor. Sıra dışı sunumunun yanında, ince dilimlenmiş yöresel kabaklar çok lezzetli.

Aydın Uydu Görüntüsü

Şuanda Aydın iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Aydın İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Aydın ilçelerini ve Aydın köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Aydın Uydu Haritası

Yandex Aydın Uydu Haritası

Aydın Parsel Sorgula

Aydın iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Aydın Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Aydın lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 29-5-2024

Aydın iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Aydın iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Aydın Resimleri
Aydın il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Aydın Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Aydın plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.