Balıkesir Yemekleri

Balıkesir'in bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Balıkesir yemekleri nedir?, Balıkesir'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Balıkesir'de Ne Yenir?

Balıkesir’de Ne Yenir?

Ege ve Marmara lezzetlerinin buluştuğu nokta olan Balıkesir yemekleri, gezginler için çok sayıda seçenek sunuyor. Zeytinin ve zeytinyağının en kalitelisini bulabileceğiniz Balıkesir’de haliyle yemekler ve tatlılar da enfes tatlara sahip.
Balıkesir köklü tarihi ve birbirinden güzel tatil mekanlarına sahip ilçeleriyle, Marmara bölgesinin eşsiz ve el değmemiş doğasıyla uğrayan herkesi kedine aşık ediyor.

Yöresel Mantısına Buyurun, Balıkesir Mantısı
Balıkesir mantısı, dünya çapındaki marka Kayseri mantısına göre daha büyük ve içinde kıyma bulunmaz. Ancak üzerine tavuk ve haşlanmış nohuda ek olarak yoğurt ve Balıkesir zeytinyağıyla hazırlanan soslar eşlik eder. Harika bir sunumu hak eden Balıkesir Mantısı, harika bir lezzet için tadılması gerekenlerden.

Kalamar Dolması
Marmara sahillerinde balığın en tazesine eşsiz lezzetteki zeytinyağıyla hazırlanan salatalara kim hayır diyebilir? Yörede en sevilen balık yemeklerinden biri de Kalamar Dolmasıdır. Kalamarların içi yöresel kuru üzüm, fıstıklar ve bol baharatla tatlandırılmış pirinçle doldurulur. Pişirilen lezzet harikası, Balıkesir’e özgü sebze salatası ve bol limonlu olarak servis edilir.  

Yemekten Sonra Höşmerim Tatlısı ve Susurluk Ayranı
Balıkesir’e özgü lezzetlerden biri de Höşmerim tatlısıdır. Höşmerim, irmik, peynir ve şekerden mamul bir tatlı olması nedeniyle, yörede peynir helvası olarak da geçer. Bol cevizli ya da fıstıklı olarak hazırlanan bu lezzetin yayında mutlaka Susurluk ayranı içmelisiniz.

Bin Bir Faydasıyla Hakiki Zeytinyağı
Sindirim sisteminden cilt bakımına, göz sağlığından dolaşım sistemine kadar faydası sayılarak bitirilemeyen lezzet kaynağı, zeytinyağı, Anadolu’nun en lezzetlisiyle sizlere Balıkesir’de merhaba der. Ülkemizin en saf ve lezzetli zeytinyağlarını Balıkesir’de özellikle, Edremit, Ayvalık ve Burhaniye’de bulabilirsiniz. Balıkesir dönüşünüzde mutlaka almalısınız. Lezzetli ve sağlık dolu yemeklere evinizde sahip olabilmenin en kolay yolu, en hakiki zeytinyağıyla pişirilen yemeklerden geçiyor.

Balıkesir Uydu Görüntüsü

Şuanda Balıkesir iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Balıkesir İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Balıkesir ilçelerini ve Balıkesir köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Balıkesir Uydu Haritası

Yandex Balıkesir Uydu Haritası

Balıkesir Parsel Sorgula

Balıkesir iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Balıkesir Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Balıkesir lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 24-9-2023

Balıkesir iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Balıkesir iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Balıkesir Resimleri
Balıkesir il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Balıkesir Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Balıkesir plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.