Hatay Yemekleri

Hatay'ın bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Hatay yemekleri nedir?, Hatay'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Hatay'da Ne Yenir?

Hatay’da Ne Yenir?

Medeniyetlerin beşiği, farklı kültürlerin bir arada oluşturduğu engin mozayiğin lezzet kültürüne kattıklarıyla Hatay, ülkemizin marka lezzetlerine ev sahipliği yapıyor. Hıristiyan dünyası için  büyük öneme sahip şehirde bulanan St. Pierre Kilisesi aynı zamanda dünyadaki ilk katolik kilisesi olması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettiği mekânlardan biri.

Hatay’da yöresel lezzetlerin keyfine varacağınız mekânlardan biri de geleneksel şehir çarşılarının tarihinin izini sürebileceğiniz Hatay Uzun Çarşı’yı mutlaka gezmelisiniz.
Gerek tarihi gerekse farklı kültürlerin izlerini günümüzde de bulabileceğiniz

Hatay’da lezzetler ise baş döndürücü.
Künefe Ustalarının Mekânlarında Bambaşka Bir Lezzete Sahip
En lezzetlisini ve gerçek tadını sadece Hatay’da yiyebileceğiniz meşhur tatlısı künefe, Antakya’ya özel peynirin kadayıfla birlikte harmanlanarak fırında pişirildiği ve üzerine dökülen şerbetle gerçek tadını bulduğu müthiş tatlı sıcak sıcak servis ediliyor. Ünü hemen tüm ülkeye yayılan, özellikle kebapçıların spesiyal tatlılarının başında bulunan künefeyi doğduğu yerde, gerçek lezzetine varmadan, Hatay’a gidip künefe yemeden dönmeyin.

Tavuğun En Lezzetli Hali, Tuzlama Tavuk
Özellikle Harbiye’ye yolunuz düşerse, özel hazırlanmış baharatlarla yoğrulan tuz harcıyla tamamen kaplanan bütün tavuklar, fırında pişirilip, üzerinde oluşan tuz katmanı Hatay’ın maharetli ustaları tarafından kolayca kırılarak ortaya çıkarılan enfes lezzetteki tavuk pilav ve mevsim salatalarıyla servis ediliyor.

Hatay’da Kebabın Kültürlü Hali, Kağıt Kebabı
Kıymanın baharatlı köfte harcıyla salçaların ve sosların eşliğinde fırında pişirilmesiyle çok daha yumuşak bir kebap lezzetine hazır olun. Hatay’da Uzun Çarşı’yı gezerken bu lezzeti bulabileceğiniz çok iyi lokantalar olduğunu da unutmayın.

Hatay Uydu Görüntüsü

Şuanda Hatay iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Hatay İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Hatay ilçelerini ve Hatay köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Hatay Uydu Haritası

Yandex Hatay Uydu Haritası

Hatay Parsel Sorgula

Hatay iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Hatay Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Hatay lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 28-2-2024

Hatay iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Hatay iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Hatay Resimleri
Hatay il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Hatay Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Hatay plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.