Giresun Yemekleri

Giresun'un bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Giresun yemekleri nedir?, Giresun'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Giresun'da Ne Yenir?

Giresun’da Ne Yenir?

Hırçın Karadeniz’in şirin kıyılarından birine ev sahipliği yapan şirin kenti Giresun, doğal güzelliklerinin yanında misafirlerine sunduğu eşsiz lezzetleriyle de kıyının marka menülerini oluşturuyor. Eşsiz güzellikteki doğasının sizi sardığı bu tarihi kentte yiyebileceğiniz yemekler de bir o kadar sizleri etkileyecektir.
Karadeniz’de yiyebileceğiniz en hafif ve doyurucu yöresel lezzetleri Giresun’da bulabilirsiniz.

Fasulye Dibesi
Giresun’un en meşhur lezzetlerinden biri olan fasulye dibesi, yeşil fasulyeler ve pirinçle hazırlanan oldukça doyurucu ve hafif bir lezzet. Giresun’da yöresel yemekler bulabileceğiniz çok sayıdaki lokantalardan mutlaka isteyin.

Sürekli Olarak Taze Mısır Ekmeği Bulabilirsiniz
Karadeniz’in en meşhur ekmeği, Giresunlu fırıncıların maharetli ellerinde adeta bir sanata dönüşüyor. Giresun’da en taze mısır ekmeklerini hemen her fırında bulabilmeniz mümkün.

Hamsi Böreğini Bulabileceğiniz Aile Lokantalarına Mutlaka Uğrayın
Giresun’un en bilinen mekanlarından olan Aile Lokantaları, yöresel tatların en misafirperver halde sunulduğuna şahit olmak sizleri mutlu edebilir. Karadeniz’in en büyük nimeti hamsinin böreğe girdiği bu tadı çok seveceksiniz.

Giresun’da Karalahana Fırtınası Etli Karalahana Dolması
Karalahana’nın yörede pek çok yerde bulabileceğiniz dolmaları lezzetlidir. Ancak karalahana’da gerçek lezzetin adresinin Giresun olduğunu söylemek gerekiyor. Kıymalı olarak hazırlanan için karalahanayla buluştuğu bu enfes lezzet, yoğurt eşliğinde yapılan servisiyle tatmakta acele edeceksiniz.

Yemeklerden Sonra Yiyebileceğiniz En Güzel Tatlı, Tel Kadayıf
Giresun’a yaz aylarında yolunuz düşmüşse, lezzeti bir harika tel kadayıfın yanında sizlere servis edilecek olan dondurmayla gerçekten hem tatlı krizinizi hem de hararetinizi kesebilirsiniz.

Giresun’un İlçelerini de Yabana Atmayın, Pestil ve Pekmez için Şebinkarahisar’a Gidin
Yörenin en lezzetli dutlarından yapılan pestil, pekmez, kömelerden mutlaka paket yaptırırsınız. Çünkü her girdiğiniz yöresel ürün mağazasında tıka basa doyuncaya kadar ikram sınırsız. Hem İç Anadolu’nun hem de Karadeniz’in esintisini yaşayabileceğiniz Şebinkarahisar’da fındık helvaları da meşhurlar arasında.

Giresun Uydu Görüntüsü

Şuanda Giresun iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Giresun İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Giresun ilçelerini ve Giresun köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Giresun Uydu Haritası

Yandex Giresun Uydu Haritası

Giresun Parsel Sorgula

Giresun iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Giresun Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Giresun lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 22-4-2024

Giresun iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Giresun iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Giresun Resimleri
Giresun il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Giresun Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Giresun plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.