Kahramanmaraş Yemekleri

Kahramanmaraş'ın bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Kahramanmaraş yemekleri nedir?, Kahramanmaraş'ta ne yenir birlikte inceleyelim.

Kahramanmaraş'ta Ne Yenir?

Kahramanmaraş’ta Ne Yenir?

Ünü tüm dünyada bilinen ve talep edilen Maraş Dondurması, Kahramanmaraş denince ilk akla gelen lezzet olsa da Maraş’a yolunuz düştüğünde tatmanız gereken çok farklı lezzetler ve doyurucu yemekleri bulabileceğiniz çok iyi mekanlar var.

Kent merkezine kuşbakışı bir gezi için ilk tercihiniz Maraş Kalesi olabilir. Kalenin görkemli surlarından Maraş manzarasını seyre dalabilirsiniz. Ancak daha gezilecek mekanlar ve tadılacak pek çok lezzet var. Tarihi Taş Han, Maraş’ta kapalı çarşıyla bitişik, yöresel baharatlar ve hediyelikler bulabileceğiniz mekanlardan. Maraş Kapalı Çarşı, Bedesten ve Bakırcılar Çarşısı olmak üzere iki bölümden oluşan bu işlek çarşılarda Maraş’a ait pek çok ürünü bulabilmeniz mümkün.

Maraş Dondurması
Dondurma denilince Kahramanmaraş, Kahramanmaraş’ta dondurma denince Yaşar Pastanesi akla gelir. Yörede Ahir Dağı’nın sunduğu florasından elde edilen keçi sütleri ve yine yörede yetişen mahleple hazırlanan Maraş dondurması hem kıvamı hem lezzeti hem de dövme sertliğiyle yeryüzünde tadabileceğiniz en iyi dondurmadır.

Maraş Tarhananın En Lezzetlisine Ev Sahipliği Yapıyor
Anadolu’nun bilinen en eski lezzetlerinden biri olan tarhana, Maraş’ta çok daha farklı bir lezzete sahip. Çünkü yörede yetiştirilen keçilerden elde edilen sütlerle hazırlanan yoğurdun kullanıldığı tarhanalar, hazır çorbaların da bir nevi atasıdır. Sıcak su eklenerek çok çabuk hazırlanan, içinde yörenin en lezzetli sebzelerini ve baharatlarını bulabileceğiniz tarhanayla içiniz ısınacaktır. Ancak dilerseniz cips gibi de tüketebileceğiniz bu müthiş lezzet mutlaka denenmesi gereken tatlardan biri.

Havuçlu Bademli Maraş Pilavı
Maraş’ta etli pilav olarak düşünebileceğiniz pilavı diğerlerinden ayıran en büyük fark ise içinde kullanılan malzemeleridir. Havuç, badem, fıstıkla şenlenen bu harika lezzet Acem pilavı olarak da biliniyor. Maraş’ta bu pilavı bulabileceğiniz yöresel lezzetler sunan mekanlar var.

Kahramanmaraş Uydu Görüntüsü

Şuanda Kahramanmaraş iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Kahramanmaraş İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Kahramanmaraş ilçelerini ve Kahramanmaraş köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Kahramanmaraş Uydu Haritası

Yandex Kahramanmaraş Uydu Haritası

Kahramanmaraş Parsel Sorgula

Kahramanmaraş iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Kahramanmaraş Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Kahramanmaraş lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 29-11-2023

Kahramanmaraş iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Kahramanmaraş iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Kahramanmaraş Resimleri
Kahramanmaraş il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Kahramanmaraş Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Kahramanmaraş plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.