Hakkari Yemekleri

Hakkari'nin bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Hakkari yemekleri nedir?, Hakkari'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Hakkari'de Ne Yenir?

Hakkari’de Ne Yenir?

Doğu Anadolu insanlık tarihiyle neredeyse yaşıt kültürel miraslara sahip bir bölge. Hakkari de doğal güzellikleri, dağları ve doğa sporlarına uygun doğasıyla kayaktan raftinge kadar pek çok spora ev sahipliği yapabilecek potansiyele sahip bir ilimiz. Doğu’nun misafirperverliğini ve komşuluğunu bilenler yöresel yemeklerinin de tadına doyum olmaz lezzetlerini mutlaka tatmışlardır.

Doğanın sunduğu pek çok güzelliğin yanında yöreye özgü yemekler de yine doğanın izlerini taşıyor. Yemekler hayvancılığın büyük bir yere sahip olduğu Hakkari’de daha çok hayvansal besinlerden oluşuyor.

Hakkari Otlu Peyniri
Peynirin yöreye ait siyabo, mend, so, sirk gibi otların eklenmesiyle hazırlanan peyniri kahvaltıda mutlaka tatmalısınız. Farklı lezzetlere sahip bu otlar peynir hazırlanırken eklenir, taşlanan tekerlek büyüklüğündeki peynirler tuzlanarak servise hazır ediliyor. Hakkari’ye özel tandır ekmeğiyle birlikte sunulan sıcak çay, içinizi ısıtacaktır.

Hakkari’nin Meşhur Yemeği Gulul
Ayran ve pirinçten mamul bu farklı yemek için ayran kaynatılarak pirinç ile buluşturuluyor. Hazırlanan karışım geniş tepsilere dökülerek, hazırlanan pekmez ve tahin karışımı tereyağında kızartılıp yemeğin üzerine dökülüyor.

Hakkari Uydu Görüntüsü

Şuanda Hakkari iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Hakkari İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Hakkari ilçelerini ve Hakkari köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Hakkari Uydu Haritası

Yandex Hakkari Uydu Haritası

Hakkari Parsel Sorgula

Hakkari iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Hakkari Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Hakkari lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 26-9-2023

Hakkari iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Hakkari iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Hakkari Resimleri
Hakkari il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Hakkari Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Hakkari plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.