Artvin Yemekleri

Artvin'in bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Artvin yemekleri nedir?, Artvin'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Artvin'de Ne Yenir?

Artvin’de Ne Yenir?

Kuzeyin en kuzeyi, yeşilin en yeşili, mavinin en mavisi, Karadeniz’in incisi Artvin için şunu söylemeliyiz. Sadece balık, hamsi değil, çok farklı lezzetleri bulacaksınız.
Karadeniz’in eşsiz doğasına sahip Artvin, yemekleri ve özellikle hamur işleriyle farklı lezzetlere de ev sahipliği yapıyor.

Kuru Fasulyeli Kesme Çorba
Haşlanmış kuru fasulyelerin, yöresel makarnası erişte ile birleşimine sağan ve salça katılarak elde edilen bu lezzetli ve doyurucu çorbayla yemeğe başlangıç yapabilirsiniz. Birkaç kase daha istemeyin çünkü tatmanız gereken daha çok lezzet var.

Hamsinin girmediği lezzet yok, Hamsili Ekmek
Ekmeğin bu çeşidine ilk defa rastlayacaksınız, içinde hamsinin yanı sıra yöresel doğal sebzelerin de eklendiği bu ekmeği çok seveceksiniz. Pırasa, salça ve mevsime özel taze sebzelerin kullanıldığı çok farklı bir ekmek ve tat sunuyor.

Mevsiminde Izgara Hamsi
Kışın en tazesini en lezzetlisini yiyebileceğiniz hamsiyi ızgarada, nar gibi kızarmış olarak sofraya servisini beklerken yöresel salatanın tadına, eşsiz Artvin ve Karadeniz manzarası eşliğinde bakabilir, yemeğin ardından mutlaka en az üç bardak çay keyfi yapabilirsiniz.

Yemekten Sonra Herisa Tatlısı
Bulgur tatlısı da diyebiliriz. Haşlanan bulgur ezilerek soğutulur ve üzerine şerbet ve bol cevizle servis edilir. Başka hiçbir yerde bulamayacağınız bu lezzetli tatlıyı es geçmeyin.

Hamur Tatlılarının Şahı Lokma
Mayalı hamurun top şeklide, halis zeytin yağıyla kızartılmasıyla elde edilen bu meşhur tatlıyı Artvin’de, bala pekmeze ya da Artvin yoğurduna banarak yemelisiniz.

Artvin Uydu Görüntüsü

Şuanda Artvin iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Artvin İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Artvin ilçelerini ve Artvin köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Artvin Uydu Haritası

Yandex Artvin Uydu Haritası

Artvin Parsel Sorgula

Artvin iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Artvin Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Artvin lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 29-11-2023

Artvin iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Artvin iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Artvin Resimleri
Artvin il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Artvin Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Artvin plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.