Kırşehir Yemekleri

Kırşehir'in bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Kırşehir yemekleri nedir?, Kırşehir'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Kırşehir'de Ne Yenir?

Kırşehir’de Ne Yenir?

Anadolu’nun ticari ve ekonomik hayatında tarihsel bir yere sahip olan Kırşehir, aynı zamanda Ahilik örgütünün kurulduğu şehrimizdir. Gerek tarihi gerekse Anadolu insanının misafirperverliğinin en iyi örneklerinin günümüzde de devam ettiği Kırşehir, yemekleriyle de önemli lezzet duraklarından biri.

Et yemeklerinin çoğunlukla tüketildiği Kırşehir’de Anadolu’nun tüm lezzetlerinin harmanlandığını görebilmek mümkün. Hem yemekler hem de pişirilmesi ile gerçek lezzetlere ulaşmanız kolaylaşıyor.

Tandırda Çömlek Paça
Misafirperver Kırşehirlilerin sofralarını süsleyen bu paça çeşidi, koyun ve kuzunun baş ve ayaklarının temizlendikten sonra, çömlek içinde, tandırdaki közün üzerinde pişirilmesi ile elde ediliyor. Ağır ağır pişen yemeğin üzerine sirke, sarımsak eklenerek çok daha yoğun bir lezzete erişebilmeniz mümkün, sakadat sevenler için çok iyi bir alternatif olabilir.

Kuru Fasulyenin Çömlekteki Lezzetine Doyum Olmuyor
Yörede pişirilen etli kuru fasulyeler, çömlekte pişirildiği için lezzetine lezzet katıyor. Pişirilen kuru fasulyeler, yanında pilav, turşu ve bol salata ile ikram ediliyor. Kırmızı biberle tatlandıracağınız yemeği beğenmeniz garanti.

Bulgur Pilavının En Lezzetli Hâli, Sebzeli Bulgur Pilavı
Domates ve yeşil biberler ince ince doğranarak, yağda kavrulur. Salçayla birlikte küp küp doğranmış patatesler tencereye eklenerek kavurma işlemine devam edilir. Kırşehir’in lezzetli bulgurları da eklenip kavrularak et suyu ve tuzla buluşturulur. Tercihe göre çok daha sulu olarak ateşten indirilir ve dinlendikten sonra, yufkaların üzerine dökülerek servis edilir. 

Kırşehir Uydu Görüntüsü

Şuanda Kırşehir iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Kırşehir İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Kırşehir ilçelerini ve Kırşehir köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Kırşehir Uydu Haritası

Yandex Kırşehir Uydu Haritası

Kırşehir Parsel Sorgula

Kırşehir iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Kırşehir Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Kırşehir lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 21-7-2024

Kırşehir iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Kırşehir iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Kırşehir Resimleri
Kırşehir il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Kırşehir Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Kırşehir plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.