Bingöl Yemekleri

Bingöl'ün bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Bingöl yemekleri nedir?, Bingöl'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Bingöl'de Ne Yenir?

Bingöl’de Ne Yenir?

Anadolu’nun tarihi şehirlerinden biri olan Bingöl, hem doğası hem de lezzetleriyle Doğu Anadolu’nun önde gelen lezzet mekanlarına ev sahipliği yapar. Bingöl’de dut pekmezinin tadına bakmadan, bagajınıza bir petek bal koymadan dönmeyin.

Hamur ve süt ürünlerinin hakim olduğu lezzetleri bizler sayacağız ancak siz isimlerini aklınızda tutabilecek misiniz, bilmiyoruz. Aynı yemekler, yurdumuzun pek çok yöresinde hemen hemen aynı malzemelerle yapılsa bile, yöresel kültürün kattığı pek çok özelliği ile çok daha zengin bir lezzet çeşitliliği sunuyor. Onlardan birinde Bingöl’deyiz.

Çiğ Köftesi Meşhur
Bingöl’de özellikle şehir merkezinde irili ufaklı pek çok çiğ köfteciye rastlamak mümkün. Yörenin sevilen lezzetlerinden biri olan çiğ köfte, Bingöl’ün yöresel baharatlarıyla farklı aromalara sahip. Bulduğunuzda düşünmeden yiyebilirsiniz. Çok lezzetli.

Tutamaç Çorbasıyla İçiniz Isınsın
Soğuğu meşhur Doğu Anadolu’muzda lezzetler bile soğukla baş ediyor. Kavurmalı, yoğurtlu ve unlu çorba Tutamaç, üstüne dökülen, yöresel nane ve mis gibi tereyağıyla sunulunca, her şeyi unutturuyor, üşüdüğünüzü bile.

Doğu Anadolu’nun En Lezzetli Keledoş’u Bingöl’de
Doğu Anadolu Bölgesi’nin hemen her yöresinde bilenen ve sevilerek yenen yemeği, Keledoş’un namını bilmeyen yoktur. Ancak Bingöl’de yiyebileceğiniz Keledoş diğerlerinden çok daha lezzetlidir. Kavurmanın eşlik ettiği yemeği nohut, pancar ve bulgurun yanı sıra kurut adı verilen çökelek de katılarak eşsiz lezzete kavuşur.

Zerde Tatlısı
Pirinç tatlısı da diyebileceğimiz Zerde tatlısı, şeker, gül suyu gibi tatlandırıcıların da eklendiği, kuş üzümü ve hindistan cevizi ile süslenir. Farklı bir lezzete sahip olan tatlı, süslendiğinde aşureyi andırır.

Bingöl Uydu Görüntüsü

Şuanda Bingöl iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Bingöl İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Bingöl ilçelerini ve Bingöl köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Bingöl Uydu Haritası

Yandex Bingöl Uydu Haritası

Bingöl Parsel Sorgula

Bingöl iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Bingöl Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Bingöl lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 24-9-2023

Bingöl iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Bingöl iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Bingöl Resimleri
Bingöl il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Bingöl Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Bingöl plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.