Edirne Yemekleri

Edirne'nin bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Edirne yemekleri nedir?, Edirne'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Edirne'de Ne Yenir?

Edirne’de Ne Yenir?

Hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle bir başkadır Edirne. Osmanlı’ya başkent olmuş kent için, Sinan’ın eseri Selimiye Camii gezmekle başlayacağınız ilk yer diyebiliriz. Sizi saran tarihin ihtişamı karşısında zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız.
Tarihi mekanların gezilmesi her zaman yeni şeyler öğretir insana. Bu öğrendiklerimiz içinde kendimizle ilgili öğrendiklerimiz de vardır. Mesela ne kadar çabuk acıktığımız gibi.

Sadece Ciğer Tava Yemek İçin Edirne’ye Gelenler Var
Evet, yanlış duymadınız kilometrelerce yolu sadece bu lezzeti tatmak için gelen konukları ağırlayan lezzetler kenti Edirne’de önce Ciğer Tava ile başlamalıyız. İster sabah kahvaltısında ister öğlen ve akşam yemeklerinde de yiyebileceğiniz meşhur ciğer tava, yerinde yani Edirne merkez çarşısında en lezzetli en çıtırını bulabilirsiniz. İnce ince doğranan ciğerler, sadece una batırılıp kızgın yağa bırakılıyor. Çıkan enfes lezzet, ciğer ve sakatat yemekten hoşlanmayanları bile bağımlı yapıyor. Yanında sunulan acı biber sosu, odun ekmeği ve domates garnitürlere, ciğerin servisinde meşhur

Edirne biberleri gelerek lezzet şölene dönüşüyor.
Edirne’ye Yolunuz Düşerse Meşhur Edirne Köftesi’ne Mutlaka Yer Bırakın
Sadece kaburga etinden yapılan meşhur Edirne Köftesi, hakiki kömür ateşinde pişiyor. İçi sulu, pembe renkli köfteler tabaktaki son köfteye kadar kurumuyor. Diğer yörelere nazaran daha şişman, daha sulu ve eşsiz bir lezzeti var.
Köftenin yanında sunulan bol zeytinyağlı piyazla gerçek köfte deneyimi sizleri, tüm zamanların etkileyici kentinde Edirne’de bekliyor.

Edirne Uydu Görüntüsü

Şuanda Edirne iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Edirne İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Edirne ilçelerini ve Edirne köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Edirne Uydu Haritası

Yandex Edirne Uydu Haritası

Edirne Parsel Sorgula

Edirne iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Edirne Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Edirne lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 28-2-2024

Edirne iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Edirne iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Edirne Resimleri
Edirne il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Edirne Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Edirne plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.