Ordu Yemekleri

Ordu'nun bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Ordu yemekleri nedir?, Ordu'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Ordu'da Ne Yenir?

Ordu’da Ne Yenir?

Yeşilin maviyle buluştuğu şirin Ordu’ya yolunuz düşerse yapmadan dönmemeniz gereken aktivitelerin yanında gidince tatmadan dönmemeniz gereken lezzetler de bulunuyor. Hem tarihi hem sahili hem de doğasıyla Karadeniz’in inci kenti Ordu’dayız.

Ordu’ya gidince Boztepe’ye çıkmadan Ordu’nun eşsiz manzarasını seyretmeden olmaz. Yörenin çaylarından içebileceğiniz mekanlardan manzaraya son kez baktıktan ve bol bol fotoğraf çektirdikten sonra, mutlaka karnınızın acıktığını hissedersiniz. O halde buyurun Ordu yemeklerine.

Gürcü Kavurması
Gürcü kavurması, kuşbaşı doğranmış etlerin haşlanmasıyla başlayan yemek için soğan ve salça baharatların eşliğinde kavrularak etlerle buluşur. Oluşturulan sosa mısır unu da eklenerek etler yoğun ve kıvamlı bir sosla servis edilmiş olur. Diğer kavurmalardan ayrılan özelliği, mısır unlu yoğun sosudur.

Karadeniz’in İnci Köşesi Ordu’nun Meşhur Pidesi
Ordu, diğer Karadeniz kentlerinde olduğu gibi, pidenin sevilerek yendiği yerlerden biri. Kıymalı, kuşbaşılı ve peynirlilerinin en lezzetlilerini bulabileceğiniz pideler hem çıtır hem lezzetli ve doyurucu.

Ordu Sahilinde Balık Keyfi
Ordu sahilde yer alan balıkçı lokantalarında mevsimine uygun çok lezzetli Karadeniz balıklarını güzel sunumlar ve salatalar eşliğinde yiyebilirsiniz.

Hamsi Sonunda Köfteye Ordu’da Girdi
Karadeniz ve Karadenizliler için hamsinin önemini bilmeyen yok. Bu eşsiz balığın girmediği lezzet de… Ancak şimdiye kadar, pilavını hatta turşusunu bile duyan olsa da Ordu’da hamsi köfte denenebilecek en farklı hamsi yemeklerinden. Hamsiler temizlenerek küçük küçük doğranıp soğan, çekilmiş ekmek ve baharat eşliğinde ızgarada pişiriliyor. Kıvırcık ve soğan söğüşle servis ediliyor.

Ordu’nun Peynirleriyle Yapılan Mıhlama
Karadeniz’de pek çok yörede bulabileceğiniz mıhlama yemeğinin en lezzetlisi Ordu’da yenir. Çünkü meşhur ordu peyniri ve mısır ununun Ordu tereyağıyla birleştirilerek hazırlandığı bu yemeği, sıcak sıcak, ekmekle birlikte yemelisiniz. Aman parmaklara dikkat diyelim.

Ordu Uydu Görüntüsü

Şuanda Ordu iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Ordu İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Ordu ilçelerini ve Ordu köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Ordu Uydu Haritası

Yandex Ordu Uydu Haritası

Ordu Parsel Sorgula

Ordu iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Ordu Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Ordu lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 24-9-2023

Ordu iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Ordu iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Ordu Resimleri
Ordu il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Ordu Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Ordu plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.