Niğde Yemekleri

Niğde'nin bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Niğde yemekleri nedir?, Niğde'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Niğde'de Ne Yenir?

Niğde’de Ne Yenir?

Orta Anadolu’nun tarihi kentlerinden olan Niğde, Anadolu’nun eşsiz lezzetlerini bir arada bulabileceğiniz kaliteli mekanlarıyla da adından söz ettiriyor. Yolunuz Niğde’ye düşerse mutlaka görmeniz gereken yerlerin yanında mutlaka tatmanız gereken lezzetleri de sizler için hazırladık.

Niğde’de Niğde Tava Yemeden Dönmeyin
Her yörenin kendine has kebap türü var. Ancak Niğde, kendini bu sınıflamanın dışında tutuyor. Niğde Tava, en az kebaplar kadar lezzetli. Kuşbaşı doğranmış etlerin, sarımsak, biber ve domatesle birlikte özel tavasında hazırlanan bu lezzet, yanında Niğde pidelerinin hoş kokusu eşliğinde sunuluyor. Lezzetine doyum olmayan bu güzel yemeğin doyurucu olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Niğde Taş Fırınlarından Yeni Çıkmış Tahinli Ekmek
Niğde’yi Niğde yapan pek çok değer var. Ancak bu değerlerin içinde en bilinenlerden biri olan Tahinli Ekmek, yolu düşenlerin mutlaka tatması gereken harika bir lezzet sunuyor. Niğde bağlarını gezip, elmalarının tadına bakmadan, patatesini bulmadan ayrılmayın.

Tarihi Kentin Tarihi Dokusunu Bulabileceğiniz Gümüşler Örenyeri
Niğde’de Gümüşler Ören yeri ve manastırı hem mimari yapısı hem de Gülümseyen Meryem Freskiyle tarih meraklılarının uğrak yerleri arasında. Ancak çok daha tarih kokan bir yer arıyorsanız, Avrupa Müzesi olmaya aday Niğde Müzesini mutlaka gezmelisiniz.

Kentin En Meşhur İçeceği Niğde Gazozu
Kent merkezindeki pek çok restoran ve lokantada ya da çay bahçelerinde bulabileceğiniz, serinleten Niğde gazozu Niğde ile özdeşleşmiş meşhur bir içecek. Niğde’ye kadar gidip bu kadar tarihi mekanı gezdikten sonra hararetinizi kesebilecek en iyi çözüm Niğde gazozu olacaktır. Kentin kendi tarihi gibi gazozunun da tarihi olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Niğde Uydu Görüntüsü

Şuanda Niğde iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Niğde İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Niğde ilçelerini ve Niğde köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Niğde Uydu Haritası

Yandex Niğde Uydu Haritası

Niğde Parsel Sorgula

Niğde iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Niğde Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Niğde lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 7-12-2023

Niğde iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Niğde iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Niğde Resimleri
Niğde il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Niğde Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Niğde plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.