Ağrı Yemekleri

Ağrı'nın bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Ağrı yemekleri nedir?, Ağrı'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Ağrı'da Ne Yenir?

Ağrı’da Ne Yenir?

İshak Paşa Sarayı’nı ve onun eşsiz manzarasını seyrettiyseniz artık karnınız da acıkmıştır. Doğunun sıra dışı lezzetlerine hazır olun. Hamur işleri, et yemekleri ve tatlıları bile çok farklı ilimiz Ağrı’dayız.
Nuh’un gemisine ev sahipliği yapan Ağrı, hem tarihi hem turistik hem de leziz yemekleriyle mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Hem etiyle, hem otuyla, hem de derisiyle Gosteberg Buğulama
Ağrı’nın en özel yemeğidir diyebiliriz. Bir kuzu ya da oğlak, büyük parçalar halinde doğranır ve hayvanın derisinin içine doldurulur ve gosteberg otu eklenir. Post dikilir ve toprağa yatırılarak üzerinde ateş yakılır. Yanan ateş etin tüm lezzetini yöresel gosteberg otuyla katıştırır ve enfes bir lezzet çıkar ortaya. Yanında bol köpüklü ayran istemeyi unutmayın.

Ketenin En Lezzetlisi Ağrı’da Çiriş Ketesi
Dinlendirilmiş hamur, yufka şeklinde açılarak yine yöreye özgü çiriş otu eklenerek sacda pişirilir. Üzerine hayvancılığın başkenti Ağrı tereyağı gezdirilir. Parmakları yemek garanti.

Ağrı’da etsiz yemek yok. Selekeli Saç Kavurma
Sarımsaklı yoğurtla servis edilen bir saç kavurma ülkemizin başka hiçbir yerinde göremez ve yiyemezsiniz. Selekeli saç kavurma, en lezzetli yerinden hazırlanan kuşbaşı etler, tereyağında kavrulan salçaya eşlik eder. Maharetli ellerde pişirilir. Üzerine sarımsaklı yoğurt dökülerek servis yapılır.
Yemekleri Gibi Tatlıları Da Farklı, Hasuda’yı Mutlaka Deneyin
Doğu Anadolu’nun çetin kışını bilmeyenimiz yoktur. Tatlısının bile insanı ısıttığı Ağrı’ya gidip Hasuda yenmeden olmaz. Hazırlanan şerbete eklenen un çırpılarak karıştırılır, enfes lezzetteki tereyağı eritilerek unla birlikte karıştırılır. Sıcak sıcak servis edilir.

Ağrı Uydu Görüntüsü

Şuanda Ağrı iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Ağrı İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Ağrı ilçelerini ve Ağrı köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Ağrı Uydu Haritası

Yandex Ağrı Uydu Haritası

Ağrı Parsel Sorgula

Ağrı iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Ağrı Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Ağrı lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 29-5-2024

Ağrı iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Ağrı iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Ağrı Resimleri
Ağrı il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Ağrı Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Ağrı plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.