Diyarbakır Yemekleri

Diyarbakır'ın bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Diyarbakır yemekleri nedir?, Diyarbakır'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Diyarbakır'da Ne Yenir?

Diyarbakır’da Ne Yenir?

Medeniyetler beşiği, doğunun incisi Diyarbakır’a gidip, on iki medeniyetin izlerini taşıyan Diyarbakır Surları gezilmeden, Anadolu’nun en eski camilerinden Ulu Cami’de dua edilmeden dönülmez. Gezdiğiniz gördüğünüz yerlerin yanında Diyarbakır’dan ayrıldıktan sonra unutamayacaklarınız arasına Diyarbakır lezzetlerini de katın.
Anadolu’nun en eski kentlerinden biri olan Diyarbakır, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle sizi büyüler. Aynı büyü Diyarbakır lezzetleriyle unutulmaz anlar yaşamanıza eşlik eder.

Kahvaltının Gerçek Tadı Diyarbakır’da
Yöresel peynirlerin yanında pastırma, sucuk, kavurmaya eşlik eden zeytinlerin ve sıcacık enfes çayların adresi için mutlaka Hasanpaşa Hanı’na gitmelisiniz. Gerçek doyurucu bir kahvaltının şimdiden garantisini verebiliriz.

Diyarbakır’a Has Kuzu Ciğer
Diyarbakır’da yiyebileceğiniz lezzetlerin başında, şişte kuzu ciğer geliyor. Kuzu ciğerinin yöresel baharatlarla tatlandırıldıktan sonra kömür ateşinde pişirilen kuzu ciğerler, yanında servis edilen yöresel sebzeler ve özellikle biberle harika bir lezzet sunuyor. Dilerseniz ezmenin ve bol köpüklü ayranın tadına da bakabilirsiniz.

Diyarbakır Ocak Başında Ete Doymak Garanti
Piştikçe getirilen yedikçe yenilen et keyfi yapmanın tarihinin yazıldığı yerlerin başında Diyarbakır geliyor. Yörenin lezzetli kuzu etleri, yöresel baharatlarla şenlendirilip maharetli ustaların ellerinde sanata dönüşüyor. Hem pişirip hem yiyebilirsiniz. Közlenmiş sebzelerle yapılan servise bayılacaksınız.

Diyarbakır, Urfa Antep Mutfağının da Vitrini
Bölgenin merkezi konumundaki Diyarbakır, özellikle Urfa ve Antep mutfaklarının vitrinini oluşturuyor. En lezzetli yöresel kebapları tadabileceğiniz çok iyi kebapçılar bulabilirsiniz.

Karnımızı Doyurduysak Yemekten Sonra Burma Kadayıf
Yörenin en meşhur tatlılarından olan Burma Kadayıf yenmeden tam olarak doymuş sayılmazsınız. Burma haline getirilmiş kadayıf, eşsiz lezzetteki tereyağıyla buluşarak hem kokusu hem de hafifliğiyle sizleri şaşırtacak.

Diyarbakır Uydu Görüntüsü

Şuanda Diyarbakır iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Diyarbakır İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Diyarbakır ilçelerini ve Diyarbakır köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Diyarbakır Uydu Haritası

Yandex Diyarbakır Uydu Haritası

Diyarbakır Parsel Sorgula

Diyarbakır iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Diyarbakır Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Diyarbakır lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 29-5-2024

Diyarbakır iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Diyarbakır iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Diyarbakır Resimleri
Diyarbakır il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Diyarbakır Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Diyarbakır plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.