Konya Yemekleri

Konya'nın bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Konya yemekleri nedir?, Konya'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Konya'da Ne Yenir?

Konya’da Ne Yenir?

Hoşgörünün başkenti, etli yemekleri ve etli ekmeğiyle tüm ülkemizde meşhur olsa da Konya’ya gidip yemeden dönmemeniz gereken, gitmişken mutlaka uğramanız gereken mekanları ve lezzetleri sunmaya devam ediyoruz. Mevlana Celaleddin Rumi’nin tüm dünyaya İslam’ın ve hoşgörünün gerçek güzelliğini yaydığı bu büyük kentimize gidip Mevlana

Müzesini gezmeden dönmemelisiniz.
Yalnızca tarihi mekanlara değil, aynı zamanda tarihe ışık tutan Konya Çatalhöyük, dünya üzerinde bilinen ilk yerleşim yeridir. Bu tarihi kenti gezerken acıktığınızı hissettiğinizde başvurmanız gereken en az tarihi kadar görkemli lezzetleri var.

Etli Ekmeği Bulmak İçin Aramanıza Gerek Yok O Sizi Bulacaktır
Konya’da ne yenir, sorusunun aslında ilk ve en iyi cevaplarından birisi olan Etli Ekmek, ünü yalnızca ülkemizde değil, sınırları aşan bir lezzettir. Kıyması makine yerine satırla hazırlanan, domates ve soğan karışımıyla oluşturulan iç, uzun hamurlar üzerine yayılarak odun ateşiyle kızdırılan taş fırınlarda pişiriliyor. Yanında bol salata ve köpüklü ayranla sunulan bu eşsiz lezzet siz aramasanız da kent merkezindeki hemen her noktada o sizi kolayca bulacaktır.

Gittiğim Her Yerde Yörenin Kebabını Yerim Diyorsanız, Hacı Şükrü Fırın Kebap Var
Konya’ya özgü fırın kebabın lezzetine lezzet katan en önemli ayrıntısı yörenin meşhur Merinos cinsi koyunlarının etinden yapılıyor olması. Büyük bir bakır kaba konan parçalanmış koyun etleri, biraz su ve baharat eşliğinde fırına gönderilir. Çıkan lezzetli kebap Konya’nın meşhur pideleri üzerinde servis edilir. Tadını çok beğeneceksiniz.

Mevlana’nın Kentinde Mevlana Böreği
Yufkanın yağlanarak arasına kıymalı harç konarak bohça haline getirilen börek fırına verilir. Fırından çıkan sıcak sıcak yenen börek Konya’nın meşhur böreklerinden biri.

Mevlana’yı Ziyaret Edip Mevlana Şekeri Almadan Olmaz
Oldukça sert ve keskin bir şekerdir. Kent merkezinde pek çok turistik mağazada kolayca bulabileceğiniz bu farklı şeker, Konya’nın en iyi hediyelikleri arasında yer alıyor. 

Konya Uydu Görüntüsü

Şuanda Konya iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Konya İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Konya ilçelerini ve Konya köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Konya Uydu Haritası

Yandex Konya Uydu Haritası

Konya Parsel Sorgula

Konya iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Konya Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Konya lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 13-7-2024

Konya iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Konya iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Konya Resimleri
Konya il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Konya Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Konya plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.