Muğla Yemekleri

Muğla'nın bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Muğla yemekleri nedir?, Muğla'da ne yenir birlikte inceleyelim.

Muğla'da Ne Yenir?

Muğla’da Ne Yenir?

Ege’nin kendisi kadar ilçeleriyle adından söz ettiren turizm cenneti Muğla, tarihin denizle ve efsanelerle yoğrulduğu masalsı bir kentimiz. Hem merkezinde hem de ilçelerinde bu havayı hemen hissedebilirsiniz.
Ülkemizin turizminin ilk akla gelen mekanlarına ev sahipliği yapan Muğla’ya yolunuz düştüğünde mutlaka görmeniz gereken yerlerin yanında mutlaka tatmanız gereken çok iyi lezzetleri var.

Bir Muğla Efsanesi Büryan
Yörenin lezzetli teke etlerinin bütün halde Muğla yöresine ait özel tandırda pişirilerek hazırlanan Büryan, hem hazırlanışı hem de sunumuyla doyurucu bir lezzet. Tandıra asılan etlerin, tandırın dibine konan bakır kazanın içindeki suyun buharıyla lif lif olmuş yumuşacık ve ağızda bıraktığı aromayı uzun süre unutamayacaksınız.

Fethiye’de Ne Yenir?
Fethiye denince Ölüdeniz’de yüzmeden, Kelebekler Vadisi’ni gezmeden olmaz. Ancak bu gezmenin sonunda açlığınızı giderebileceğiniz en iyi tercih balık, balığın en lezzetlisini bulabileceğiniz yegane mekanlar ise balık pazarında. Ege’nin en lezzetli balıklarını bulabileceğiniz balık pazarında eşsiz bir balık ziyafeti sizleri bekliyor.

Bodrum’da Gümüşlük’te Balık Keyfi
Bodrum denince tatil, tatil denince Bodrum diyenlerdenseniz, yapacağınız tekne turlarının ardından, Gümüşlük’te enfes bir balık keyfi sizleri bekliyor olacak. Yalnızca yazları değil, sonbaharı ve ilkbaharının da ayrı bir güzelliği olduğunu belirtmek isteriz. Daha yöresel lezzetler peşinde olanlar için çok daha iyi ve anlamlı bir çözüm, Çakır Gözlü Gülsüm’ünü Çerkez Kaymakam’ın aldığı Efe Halil türküsü eşliğinde Bodrum Kebap olacaktır. Kızarmış patates üzerine dökülen kızarmış etlerin yoğurt ve yeşilliklerle servis edildiği bu yöresel lezzeti tatmadan dönmeyin.

Marmaris Koylarında Harika Mezeler ve Balık
Ege denince en güzel sahiller ve koylar akıllara gelir. Koylarda balık, Marmaris’te ise harika mezelerin eşlik ettiği enfes balık çeşitleri. Marmaris’e yolunuz düşerse harika hazırlanmış mezelerle birlikte çok çeşitli balıkları bulabilirsiniz.

Muğla’nın Tatlısı Yok mu Diyenler Dinlesin
Baklavanın hamurunu andıran yufkaları ince ince açılarak içine ceviz konularak hazırlanan bu tatlı, üzerine dökülen tereyağı ve şerbetle tadılması gereken tatlılardan. Yörede kız isteme, bayramlar ve özel günlerde özellikle Marmaris ve Fethiye yörelerinde oldukça meşhur.

Muğla Uydu Görüntüsü

Şuanda Muğla iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Muğla İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Muğla ilçelerini ve Muğla köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Muğla Uydu Haritası

Yandex Muğla Uydu Haritası

Muğla Parsel Sorgula

Muğla iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Muğla Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Muğla lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 13-7-2024

Muğla iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Muğla iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Muğla Resimleri
Muğla il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Muğla Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Muğla plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.