İzmir Yemekleri

İzmir'in bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun İzmir yemekleri nedir?, İzmir'de ne yenir birlikte inceleyelim.

İzmir'de Ne Yenir?

İzmir’de Ne Yenir?

Ege’nin incisi İzmir’de ne yenir, ne içilir hangi mekanları gezilir? Sizler için hazırladığımız bu yazımızda, İzmir lezzetleri içinde zeytinyağlılardan balık sofralarına ve her yemeğin sonunda olmazsa olmaz tatlılara kadar İzmir’in merak edilen yemeklerini konu edindik.

İzmir yöresel tatların ve özellikle deniz ürünlerinin pek çok çeşidini bulabileceğiniz en iyi alternatiflerden biri. İzmir’e yolunuz düşerse yemeden dönmemeniz gerekenler arasında çok fazla lezzet var.

Karnınızı En Çabuk Doyurabileceğiniz Lezzet Kumru
Ülkemize kazandırdığı marka lezzet kumru, İzmir’e has olsa da artık pek çok şehirde bulabilmek mümkün. İzmir’in susamlı ekmekli sandviçi arasına konan peynir ve domatesinin yanında dilerseniz sucuk, salam da eklenebilir. İzmir’de acıkınca karnınızı en çabuk doyurabileceğiniz en iyi çözüm Kumrudur.

Selçuk’ta Çöp Şiş Bir Harika
İzmir’e gidip de Selçuk’a uğramadan, Selçuk çöp şişi yemeden dönmek olmaz. Hem lezzeti hem  de yanında sunulan buz gibi ayran ve piyazıyla, minik etlerin minik şişlerde kömür ateşiyle buluştuğu bu enfes lezzet, her İzmir konusu geçtiğinizde adından mutlaka söz edeceksiniz.

Kemeraltı Çarşısında Gerçek İzmir Köfte
İzmir’in tüm ülkemize kazandırdığı lezzetlerden belki de en bilinenidir İzmir Köfte. Köfte ve patatesin yan yana buluştuğu, tepsiyle birlikte fırına verilen bu enfes köfteyi pek çok annemizin menüsünde de bulabilseniz de. İzmir Kemeraltı Çarşısındaki lokantalarda orijinal haliyle bulabilmeniz mümkün.
İzmir Zeytinyağlı Yemekleriyle Gurmeleri Kendine Aşık Ediyor
Zeytinyağlı yemeklerin başkentliğini yapan İzmir’de, özellikle Alaçatı butik restoranlarda yöresel sebzelerin tatlar kattığı zeytinyağlı yemekleri mutlaka denemelisiniz. Zeytinyağlı yemeklerin en farklı türleri İzmir’de sizleri bekliyor.

İzmir Kordonboyu Balıkçılarında Dil Balığı Yenir
İzmir denince Kordonboyu, Kordonboyu denince akıllara önce balık geliyor. Pek çok deniz mahsulünün enfes lezzetlerde hazırlandığı İzmir’de, özellikle kordonboyu balıkçısında dil balığı çok iyi bir seçim olabilir. Fieto haline getirilen dil balığı, domates, biber ve defne yapraklarıyla birlikte şişe geçirilerek kömür ateşiyle buluşur. Bu balık keyfini asla kaçırmayın.

Bergama Köftesi ve Yanında Kemalpaşa Tatlısı
İzmir köftenin pek çok çeşidine ev sahipliği yapar. Ancak bunlar içinde Bergama Köftesi, hem lezzeti hem de sunumuyla diğerlerinden ayrılır. Gerçekten lezzetli köfteler için Bergama Köftecisi denenmesi gereken mekanlardan biri. Dilerseniz yanında tahinli, kaymaklı Kemalpaşa tatlısını da isteyebilirisiniz.

İzmir Uydu Görüntüsü

Şuanda İzmir iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. İzmir İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden İzmir ilçelerini ve İzmir köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google İzmir Uydu Haritası

Yandex İzmir Uydu Haritası

İzmir Parsel Sorgula

İzmir iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

İzmir Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

İzmir lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 22-4-2024

İzmir iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

İzmir iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


İzmir Resimleri
İzmir il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
İzmir Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
İzmir plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.