Gümüşhane Yemekleri

Gümüşhane'nin bir birinden lezzetli yemeklerini tatnızı mı? Cevabnız hayır ise bu nefis yemekleri görmeye hazır mısınız? O halde buyurun Gümüşhane yemekleri nedir?, Gümüşhane'de ne yenir birlikte inceleyelim.

Gümüşhane'de Ne Yenir?

Gümüşhane’de Ne Yenir?

Anadolu’nun en eski ticaret merkezlerinden biri olan Gümüşhane, adını aldığı zengin gümüş yataklarıyla, hemen her dönemde büyük bir ticaret merkezi olmuş. Bu merkezi konuma sahip olmanın getirdiği zengin yemek kültürüyle tanışmak için Gümüşhane’ye yolunuz düşerse mutlaka tatmanız gereken lezzetleri sizler için yazmaya çalıştık.

Kuzeyin bu şirin kentinde, hemen tüm ülkemizde yiyebileceğiniz kebap ve ızgara çeşitlerinin yanında, Gümüşhane’nin yöresel tatlarını bulabileceğiniz çok iyi mekânların olduğunu da söylemeliyiz.

Güveçte Sarma Yediniz mi?
Ülkemizin marka yemeği sarma, hemen her yörede, hemen hepimizin severek yediği yemeklerin başında geliyor. Ancak Gümüşhane’de yiyebileceğiniz güveçte sarmanın  hem lezzetine hem de inceliğine şaşıracaksınız. Serçe parmağı kalınlığında sarılan etli sarmalar, güvecin ve yöresel üzüm yapraklarının buluştuğu harika bir lezzet çıkarıyor ortaya.

Gümüşhane’yi Gezmek İçin İyi Bir Kahvaltı Şart
Yöresel peynirlerin baş köşeyi kimseye bırakmadığı Özdenoğlu Konağı’nda yapacağınız çok iyi bir kahvaltıyla Anadolu’nun bu çok eski tarihe sahip şirin kentini gezmeye başlayabilirsiniz.

Pestil ve Kömenin Başkenti Gümüşhane
Birbirinden lezzetli pestiller ve yöresel bir tarifle hazırlanan köme adı verilen cevizin bal ve dut özüne batırılarak elde edilen bu harika lezzeti yalnız bizler değil, tadına bakan herkesin sevdiği ve mutlaka

Gümüşhane’den ayrılırken kutu kutu bagaja attıkları arasında. Müthiş bir enerji deposu olan kömenin ünü yalnız ülke sınırları içinde değil, ülke sınırlarını da aştığını Kral Pestil ve Köme mağazasına uğradığınızda sizler de göreceksiniz.

Gümüşhane Uydu Görüntüsü

Şuanda Gümüşhane iline ait Uydu Görüntüsünü görmektesiniz. Gümüşhane İlçe listesini aşağıda görebilirsiniz. Harita üzerinden Gümüşhane ilçelerini ve Gümüşhane köylerini görebilir, aynı zamanda yerleşim yerlerinin veya arsaların üzerine tıklayarak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Google Gümüşhane Uydu Haritası

Yandex Gümüşhane Uydu Haritası

Gümüşhane Parsel Sorgula

Gümüşhane iline ait Parsel sorgulamasını aşağıda bulunan form üzerinden yapabilirsiniz.

Listede mahalleniz veya köyünüz görünmüyorsa, harita üzerinden seçim yaparak parsel bilgisi öğrenebilirsiniz.

Gümüşhane Parsel Sorgulama


** !Lütfen Ada ve Parsel numarasını kontrol ederek tekrar sorgulama yapın! **
Parsel verileri "tkgm.gov.tr" internet adresinden anlık olarak sorgulanmaktadır. Bu verilerin hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Bu veriler sadece bilgi edinme amaçlıdır.

Gümüşhane lçeleri ve KöyleriSon güncelleme: 21-6-2024

Gümüşhane iline ait detaylı mahalle ve ky tablosu.

# İL İLÇE MAHALLE KÖY

Bilgilendirme

Gümüşhane iline ait ilçeler, köyler, parsel sorgulama, uydu görüntüsü, canlı kamera ve daha detaylı bilgi edinmek için , yukarıda bulunan tabloda detaylarını görmek istediğiniz İlçenin yanında bulunan simgesini kullanarak veya İlçe ismine tıklayarak erişebilirsiniz.


Gümüşhane Resimleri
Gümüşhane il, ilçe ve köylerinin eşi benzeri olmayan 4 mevsimi içinde barından harika fotoğraf albümüne gelin birlikte göz atalım.
Gümüşhane Plaka Kodu ve Plaka Harf Grupları
Gümüşhane plakası ve plaka harf grup bilgileri öğlenmek için buraya bakınız.