Terör Operasyonu
Terör Operasyonu

Terör Operasyonu

Ağrı Dağı'nın görüntüsü-Zırhlı güvenlik araçlarının görüntüsü-Ele geçirilen mühimmat Ağrı'da terör operasyonu- Ağrı Dağı'nın güneyindeki Eliköy kırsalında imha edilen sığınaklarda, çok sayıda mühimmat ve malzeme ele geçirildi Ağrı Dağı'nın güneyinde yer alan Doğubayazıt ilçesine bağlı Eliköy kırsalında, terör örgütü PKK tarafından kullanıldığı belirlenen 9 sığınak imha edildi, sığınaklarda çok sayıda mühimmat ve malzeme ele geçirildi.

Terör Operasyonu

Ağrı Dağı'nın görüntüsü-Zırhlı güvenlik araçlarının görüntüsü-Ele geçirilen mühimmat Ağrı'da terör operasyonu- Ağrı Dağı'nın güneyindeki Eliköy kırsalında imha edilen sığınaklarda, çok sayıda mühimmat ve malzeme ele geçirildi Ağrı Dağı'nın güneyinde yer alan Doğubayazıt ilçesine bağlı Eliköy kırsalında, terör örgütü PKK tarafından kullanıldığı belirlenen 9 sığınak imha edildi, sığınaklarda çok sayıda mühimmat ve malzeme ele geçirildi. Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, "geçici askeri güvenlik bölgesi" ilan edilen Ağrı Dağı'nda, terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonlar aralıksız sürüyor. Bölgede Ağrı Dağı'nın güneyinde bulunan Doğubayazıt ilçesine bağlı Eliköy kırsalında bölücü terör örgütü PKK unsurlarına yönelik "Şehit Jandarma Er Mansur Cengiz-2" operasyonunda, terör örgütünün bölgede ana merkez olarak kullandığı 9 sığınak imha edildi. Operasyonda, el yapımı patlayıcı imalinde kullanılan 2 ton amonyum nitrat, 50 küçük tüp ve 100 metre kablo ile dolu halde 1 M-16 piyade tüfeği şarjörü, 7,62 milimetre çapında 12 fişek, 2 telsiz ve telsizlere ait batarya ile tıbbi ve yaşam malzemesi ve gıda maddeleri ele geçirildi. Adli makamlardan alınan izinle bölgedeki mezra yerleşiminde yapılan aramada da ayrıca 1 ruhsatsız av tüfeği ile bu silaha ait 11 fişek bulundu.

Etiketler:
Kemal Kılıçdaroğlu, Milletvekili, Kılıçdaroğlu, Adnan Keskin, Diyarbakır, Kırklareli, Kırıklale, Kırıkkale, 10 Aralık, 20 Kasım, Hükümet, Çankırı, Hakkari, Karaman, Bilecik, Keskin, Ankara, Yalova, Bingöl, Edirne, Artvin, Batman, Bitlis, Şırnak, Iğdır, ,